PRACOWNIA  UMIEJĘTNOŚCI  SPOŁECZNYCH

Zajmuje się kształceniem i rozwojem umiejętności społecznych, pozwalających na właściwe funkcjonowanie w życiu codziennym. W terapii podkreśla się rozwój takich cech osobowych uczestników, które ułatwiają przystosowanie do życia w otwartej społeczności a także naukę i doskonalenie umiejętności związanych z osobistą zaradnością życiową.
 

PRACOWNIA  ŻYCIA  DOMOWEGO

 

Umożliwia nabycie umiejętności z zakresu czynności samoobsługowych niezbędnych do zaspokojenia podstawowych potrzeb człowieka. Ponadto uczestnicy w ramach treningu kulinarnego uczą się  przygotowywać różnego rodzaju posiłki a także pieczenia ciast czy też dekorowania stołów.  

PRACOWNIA  KOMPUTEROWA

 

Stwarza możliwość nauki obsługi komputera oraz sprawnego poruszania się po internecie i wykorzystania go do rozwijania własnych zainteresowań. Na terenie pracowni prowadzone są również zajęcia usprawniające funkcjonowanie procesów poznawczych oraz zajęcia reedukacyjne. W pracowni uczestnicy uczą się technik komunikacji, ekspresji swoich emocji, asertywności.

P1060838.JPG
P1060835.JPG
P1060834.JPG
P1060837.JPG
P1060846.JPG
P1060848.JPG

PRACOWNIA  FIZJOTERAPII

 

 

Celem zajęć jest podnoszenie ogólnej sprawności oraz rozwijanie zdolności motorycznych i koordynacji ruchowej. Pracownia umożliwia wykonywanie zabiegów fizjoterapeutycznych, kinezyterapię oraz wykonywanie ćwiczeń ogólnousprawniających. Prowadzone są również zajęcia rekreacyjno-sportowe na terenie placówki, m. in. gra w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, gry i zabawy sprawnościowe.

 

 

 

PRACOWNIA  PLASTYCZNA

W Pracowni Plastycznej uczestnicy wykonują różnego typu prace plastyczne, dzięki czemu rozwijają umiejętności manualne, kreatywność oraz wyobraźnię. Pracownia stwarza możliwość ekspresji siebie poprzez wykonywane prace artystyczne z zakresu malarstwa, wypalania w drewnie, papieroplastyki, techniki decoupage itp.

SALA  DOŚWIADCZANIA ŚWIATA

Głównym celem terapii jest doświadczanie świata zmysłami wzroku, dotyku, słuchu i węchu oraz odprężenie, relaks i wyciszenie. Odbiorcami tego typu terapii są osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami i deficytami. Sala Doświadczania Świata stwarza uczestnikom możliwość autentycznego przeżywania świata i otoczenia.  W bezpiecznym, wygodnym otoczeniu podstawowe zmysły są pobudzane muzyką, efektami świetlnymi i łagodnymi wibracjami. Pozytywne działania przenoszą się w inne sytuacje i w konsekwencji stymulacja i interakcja prowadzą do poprawy komunikacji.
 

  • w-facebook
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now